| ||
---|---|---|
2010 VEDistrict & SquadronAwards |
| |
|
Vessel Safety Check 2010 Awards
Top Districts in USPS
1st Place D/3 2nd Place D/11 3rd place D/28 4th Place D/7 5th Place D/20 Top Squadrons in USPS
3rd Place Jones Beach D/3 4th Place Biscayne Bay D/8 5th Place Smith Mountain Lake D/5
Millennium Club, 1000 VSC's Total
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2010 Century Club
(100 VSC this Year)
Dist.
Squadron
VSCs
3
Angelo V. Giovanniello, (5th Year)
Great South Bay
123
3
Robert D. Holub, (9th Year)
Jones Beach
2250
3
Seth R. Goldstein,
South Shore
196
4 Catherine J. Early, (6th Year) Raritan Bay 102
5
John L. Paulus
Ocean City
110
5
V. E.
David Brown, (2nd
Year)
Smith Mtn Lake
108
5
Arthur E. Cournoyer, (3rd Year)
Smith Mtn Lake
180
6
Marshall R. Shear, (6th Year)
Iroquois
303
7 Robert E. Mosey, (8th Year) Akron 111
7
Kenneth B Campbell, (6th Year)
South Hills
207
7
Morry Miller, (2nd Year)
South Hills
414
8
Marjorie Baraff, (8th Year)
Biscayne Bay
162
9
Dianne Michele Dawes, (5th Year)
Detroit
139
9
Mitchell Gawrysiak, (2nd Year)
Detroit
100
10
Thomas F. Rossini, (8th Year)
Duluth
144
13
Tish J. Cullen, (9th Year)
Las Vegas
189
16
Virgil L. Boyt, (6th year)
Friday harbor
113
19
Thomas T. Roscoe, (4th Year)
Lake Region
101
19
John L. McMullen, (3rd year)
Wawenock
124
20
Lawrence G. Stoll, (7th Year)
Calumet
129
20
George W. Bingley
Kankakee Valley
100
20
Gerhardt F. Schultz
Kankakee Valley
234
20
Bill F. Erdmann, (4th Year)
Racine
103
21
Daniel H. Joyce, (7th Year)
Ft Worth
507
21
Betty A. Carr, (2nd Year)
Galveston Bay
110
21
James S. Hotop, (2nd Year)
Huston
113
22
James W. Cooke Jr., (7th Year)
Ft. Meyers
291
22
Thomas F. Krupa, (2nd Year)
St. Petersburg
103
22
Kimberly O’Gorman, (8th Year)
Venice
422
23
Karen Marie Andros, (7th Year)
Titusville
103
23
Matthew Bandilla, (8th Year)
Titusville 103
24
James H. Elwood, (4th Year)
Evansville Bend 206
25
Joseph Mario Pustizzi
San Joaquin Valley
118
27
Sonny Blanchard
Shallotte River
127
27
William S. Halkovitch, (7th Year)
Shallotte River
155
27
Bryon L. Swayer
Shallotte River
115
27
Milton B. Whann, (6th Year)
Shallotte River
279
28
Wesley S. Heusser, (6th Year)
Balboa
550
29
Dennis D. Ladd, (7th Year)
Port Clinton
166
31
Jay A. Spicer, (3rd Year)
Grand Lake
101
33
Jose L. Martinez, (3rd Year)
Ponce
154
2010 District Honor Roll
(VSCs = District membership & VEs
= 10% of District membership)
District 11
2010 Squadron Honor Roll
(VSCs = Squadron membership & VEs
= 10% of Squadron membership)
|
|
|